Témata

Sedm „chytáků“, které vám dodavatel RPA pravděpodobně neřekl

Tušíte, jaká nejžhavější technologie současnosti umožňuje organizacím ze všech oblastí snížit náklady a dosáhnout zásadních dopadů na profitabilitu? Pochopitelně se jedná o robotickou automatizaci procesů (Robotic Process Automation – RPA). Celý princip je velmi jednoduchý: základní technologií RPA je armáda výkonných, chytrých softwarových robotů, kteří napodobují akce skutečných lidí a eliminují manuální, opakované procesy, jež by jinak vykonávali uživatelé.

Anonymizace dokumentů

Společnost INFOMATIC s.r.o. má nově v nabídce řešení, které se zabývá problematikou anonymizace dokumentů na platformě SW Kofax Express. Jedná se o řešení, které v sobě obsahuje jak digitalizaci dokumentů, tak možnost importu již elektronických dokumentů se snadnou anonymizací citlivých údajů jak na smlouvě, faktuře nebo objednávce. K anonymizaci dokumentů dochází manuálně a výsledný dokument je ve formátu prohledávatelného PDF/A s permanentním „začerněním“ citlivých údajů. Společnost INFOMATIC v rámci dodávky tohoto řešení poskytuje základní metodiku práce s dokumentem a definici citlivých údajů.

Automatizace a transparentnost procesů v dopravě a logistice: OBECNÉ STATISTIKY

Dopravní firmy často bojují s výměnou informací mezi vlastními systémy, procesy a partnerskými portály. Starší systémy dnes těžko drží krok s dynamickým vývojem trhu. Infografika reprezentuje stávající výzvy a oblasti k zlepšení a byla vytvořena na základě studie ve více jak 200 organizacích a jejich informací o úrovni automatizace, transparentnosti a přístupu k informacím.

Jak funguje biometrický podpis?

Biometrické podpisy dnes již nejsou až takovou novinkou, setkat se s nimi můžeme v sektoru bankovnictví nebo pojišťovnictví, ale stále častěji se také objevují ve veřejném sektoru, školství, zdravotnictví nebo v logistice. Důvody jsou poměrně jasné - úspora nákladů, rychlejší oběh dokumentů a zvýšení bezpečnosti. Ano, právě bezpečnost biometrických podpisů bývá často pro klienty překvapením. 

Ztrácíte svoje účtenky?

Co kdybyste je mohli jen tak vyfotit mobilem a záznam by se automaticky přenesl do účetního systému? Přijde vám to jako moc velké sci-fi? Řešení na to existuje! Kofax Mobile Capture se zaměřením na zpracování zaměstnaneckých účtů vám to umožní jednoduše. Toto řešení máme k dispozici již od roku 2014. Řešení automaticky komprimuje obrázky pořízené smartphony a tablety do malé velikosti souborů, které jsou jednodušší pro přenos, zpracování a archivaci. Zaměstnanci tak mohou předložit účty v kteroukoliv denní dobu z libovolného místa na světě. Zpracování tak nemusí čekat až se zaměstnanec vrátí na domovskou pobočku a navíc se eliminuje možnost ztráty účtů.

Jak rychle umíte reagovat na e-maily vašich zákazníků?

Dle průzkumu agentury Datank jsou v banky v ČR v průměru schopné odpovídat na e-mailové dotazy zákazníků za 14 hodin, pojišťovnám to trvá ještě o 12 hodin déle. Testovalo se celkem 21 bank na tři klientské dotazy po e-mailu. Nejrychleji odpovídala Komerční banka a to s časem 47 min., nejhůře na tom pak byla mBank s 88hod. a Raiffeisenbank s 32hod. Trápí vás podobný problém? Ztrácí se vám e-maily nebo se nedostávají ke správným kontaktním osobám? Nezoufejte! Jak vidíte nejste jediní. Pokud to chcete zlepšit dokážeme vám celý proces výrazně ulehčit. Kofax Transformation Modules je technologie která umí automaticky třídit příchozí e-maily podle vámi zvolených slov a dalších parametrů. E-maily jsou pak rovnou nasměrovány na zodpovědnou osobu.

Jaký je váš názor na biometrické podpisy?

Ze zkušenosti víme, že odpovědi na tuto otázku se u klientů může výrazně lišit. Jeden tábor vnímá e-podpisy jako zbytečnou věc navíc, druhý jako nedílnou součást ke kompletní digitalizaci dokumentů a zjednodušení celofiremního procesu. Než se finálně rozhodne pro jednu z variant odpovězte si na tuto otázku: “Která z těchto variant se společnosti v dlouhodobém horizontu finančně vyplatí?”